בית הספר לטיסה וירטואלית VFS (ראשי תיבות של Virtual Flight School) הוקם בשנת 2004 על ידי אלירן כהן במטרה ללמד טיסה בסימולטורים ללא כל עלות ברשת האינטרנט. בית הספר דוגל במקצועיות, רצינות, מצוינות ושואף לדמות את "העולם האמיתי" על ידי למידה ממדריכים שנכתבו על ידי טייסים אמיתיים, והקפדה על הנהלים שנקבעו ע"י רשות התעופה האזרחית במרחב המציאותי.

בית הספר מפעיל מגוון קורסים בינהם: קורס רישיון טייס פרטי (הקורס הבסיסי שממנו מתחילים את לימודי הטיס על מטוס הססנה 172), קורס טיסת מכשירים, קורס טייס צבאי, וקורס אז"מים (אווירון זעיר מימדים/משקל) ואפילו קורס על מטוס הבואינג 737 המתקדם. לכל קורס יש צוות משלו, צוות ההדרכה עבר הכשרה ארוכה שכללה מבחנים תאורטיים ומעשיים שמאפשרים לצוות להדריך ברמה הגבוהה ביותר.

לא יודעים מה זה סימולטור?

לפניכם פירוט קצר של תכני כל אחד מהקורסים שבית הספר מציע לקהל הרחב (מומלץ מאוד לצפות בסקירה הכללית של הקורסים):

קורס רישיון טייס פרטי: הקורס הבסיסי ביותר ובו לומדים את הדברים הבסיסיים על תעופה ולומדים לטוס טיסת ראייה (מסתמכים על מה שרואים משמשת תא הטייס) על מטוס ססנה 172P, הנפוץ בבתי הספר לטיסה. כדי להשתתף בקורס אין צורך בידע קודם. למידע נוסף על הקורס לחצו כאן.

קורס הגדר מכשירים: קורס בו לומדים לטוס בהסתמך על מכשירים, כאשר יש תנאי ראות נמוכה. בניגוד לקורס טייס פרטי, בקורס לא נוכל להיעזר באמצעים ויזואליים בגלל תנאי מזג האוויר. למידע נוסף על הקורס לחצו כאן

קורס ATPL: קורס כבדים, בקורס זה לומדים לטוס על מטוס הנוסעים בואינג 737 הנפוץ בקרב חברות התעופה. בקורס נלמד את המטוס מ-א' ועד ת' על כל מערכותיו הייחודיות והחדישות. למידע נוסף על הקורס לחצו כאן.

קורס אז"מים: קורס בו לומדים טיסה בגבהים נמוכים על מטוס האולטרלייט. במהלך הקורס נלמד על המטוס A22, נהלי הטיסה הייחודיים לאז"מים ועוד. למידע נוסף על הקורס לחצו כאן.

קורס טייס צבאי: קורס בו לומדים טיסה צבאית (ישראלית כמובן), הקורס מחולק לשלושה שלבים, כאשר בכל שלב עולה הרמה ועוברים למטוס מורכב יותר. בקורס טסים במטוסי הסנונית, העפרוני והנץ. למידע נוסף על הקורס לחצו כאן.

  

הקורסים בVFS מודרכים בהתנדבות מלאה דרך המחשב ולא נדרש הרבה מעבר לג'ויסטיק/יוק (הגה טיסה), סימולטור טיסה (FSX או FS9), אוזניות \ רמקולים, חיבור לאינטרנט ורצינות ללמידה.

כל הקורסים מודרכים כשם שהם מודרכים במציאות והחומר המועבר בשיעורים זהה במידת האפשר לחומר הנלמד בבתי הספר לטיסה במציאות. תכני הקורסים נכתבו על ידי טייסים בעבר או בהווה.

על מנת לצפות בתכני הקורסים, ובכדי להצטרף לבית הספר עליכם להרשם לשתי מקומות - האתר והפורום. באתר נמצא תוכן קבוע ומעדכן לעתים רחוקות, ובפורום תוכלו לקבל מידע שמתעדכן בטווחי זמן קצרים יותר.

Facebook

IVAO ISRAEL

החטיבה הישראלית של רשת הטיסה העולמית אחראית על הנהלים, השליטה והבקרה על המרחב הישראלי הוירטואלי. החטיבה מארגנת מידי פעם אירועים מיוחדים ומעניינים. הזהרו לא לפספס!

עבור לאתר החטיבה >>

TeamSpeak

37.187.225.157

טימספיק היא תוכנת צ'אט קולי המאפשרת שיחה קולית רבת משתתפים. בית הספר משתמש בטימספיק להעברת השיעורים אך גם כמקום מפגש לקהילה בכל שעות היממה.

למדריך התקנת טימספיק לחצו כאן

התחברות מהירה הוסף כשרת מועדף

חזרה למעלה