מידע בסיסי

סימולטור (מאנגלית: Simulator, בתחום התעופה מתורגם כ"מדמה טיסה"\"מאמן טיסה") הוא מתקן המאפשר הדמיה של פעילות מסויימת, במצבים ובתרחישים מהמציאות. קיימים סימולטורים למגוון שימושים: צבאיים, אזרחיים, בידוריים ועוד. מסתבר שסימולטור הטיסה (מדמה הטיסה) הומצא לא הרבה אחרי המטוס האמיתי הראשון, בתקופת האחים רייט:

למה צריך סימולטור?

הסימולטור, בשימוש האזרחי, משמש לאימון בסיסי ומתקדם של טייסים. הסימולטור מוצב על הקרקע ומאפשר לדמות מגוון מצבי טיסה כמו אימוני המראות, נחיתות ואף הליכי חירום כמו נחיתה עם מנוע אחד וכו'.  

עולה השאלה: למה אנשים שאינם טייסים צריכים את הסימולטור? 

התשובה פשוטה: קורס טייס במציאות הוא יקר, אך כל אחד מאיתנו רוצה להיות טייס. טיסה בסימולטור במחשב מאפשרת לנו לדמות את המציאות במחשב הביתי שלנו ובכך להגשים את החלום - בתור תחביב. לתלמידי התיכון, הסימולטור מהווה תחביב חינוכי ומעניין לשעות הפנאי ומאפשר לנערים שטרם יכולים להוציא רישיון טייס אמיתי, להתחיל את הדרך לחלום. חשוב להדגיש: אין הכרה בקורסים שלנו לגבי המציאות, וכל המידע שאנחנו מספקים מיועד לשימוש וירטואלי בלבד, אף על פי שאנו מקפידים לשמור על הכללים כפי שהם במציאות.

בבית הספר שלנו מתאמנים, מתרגלים וטסים ברשת הטיסה הוירטואלית הוותיקה: IVAO - International Virtual Aviation Organisation, שבה פעילים אלפי טייסים וירטואלים מרחבי העולם, הטסים "כנף אל כנף" בעולם שכולו באינטרנט.

רשת IVAO מאפשרת לחבריה "לפקח" ברשת - כלומר, כל אחד מאלפי החברים בה יכולים להציע שירותי בקרה (כמו פקחי הטיסה שיושבים במגדל הפיקוח, רק שהפקחים ברשת יושבים מול מסך המחשב שמציג להם מכ"ם וירטואלי).

 

ההמשך בעמוד הבא.

Facebook

IVAO ISRAEL

החטיבה הישראלית של רשת הטיסה העולמית אחראית על הנהלים, השליטה והבקרה על המרחב הישראלי הוירטואלי. החטיבה מארגנת מידי פעם אירועים מיוחדים ומעניינים. הזהרו לא לפספס!

עבור לאתר החטיבה >>

TeamSpeak

37.187.225.157

טימספיק היא תוכנת צ'אט קולי המאפשרת שיחה קולית רבת משתתפים. בית הספר משתמש בטימספיק להעברת השיעורים אך גם כמקום מפגש לקהילה בכל שעות היממה.

למדריך התקנת טימספיק לחצו כאן

התחברות מהירה הוסף כשרת מועדף

חזרה למעלה
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com